• 13. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa”

  czwartek, 7 września 2017, 00:00 - wtorek, 31 października 2017, 22:00
  Hajnówka
  GPS 52°44'48"N 23°34'44"E

  Ogłaszamy 13. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa”  

   

  Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

                  Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni.

  Prace na konkurs należy zgłaszać od V - koniec IX 2017. Ogłoszenie wyników oraz wystawa pokonkursową planowana jest na XII 2017 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś „wędruje” po Podlasiu, m.in. prezentowana jest  w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narewce, Kleszczelach, Białowieży. W roku 2015 X. edycja konkursu prezentowana była w Brześciu oraz w Grodnie na Białorusi.

   

  Celem konkursu jest:

  1. a) zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę,
  2. b) wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie,
  3. c) pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych
  4. d) promocja Podlasia

   

  Prace konkursowe należy dostarczać w formie odbitek fotograficznych w formacie A3 wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia także formularz zgłoszeniowy, dostępny wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej: www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl, www.hajnowka.pl .

   

  Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka.

   

  Organizator:

   

  Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

  Ul. 3 Maja 42 , 17-200 Hajnówka          

  tel.: (85) 682 28 89

  email: kontakt@muzeumbialoruskie.pl  

  http://muzeumbialoruskie.hajnowka.pl/

   

  PARTNERZY:

  Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL

  Centrum Kulturalne Białorusi

  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku

  Starostwo Powiatowe w Hajnówce

  PATRONAT:  www.hajnowka.pl , www.powiat.hajnowka.pl, www.bialystokonline.pl,  www.wrotapodlasia.pl ,TV Podlasie, Telewizja Kablowa Hajnówka, ”Kurier Podlaski”, „Niva”, www.radio.bialystok.plwww.racyja.com , www.nigdywiecej.org

  Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka.