• Filmowe spotkania plenerowe 16.08.2019

  piątek, 16 sierpnia 2019, 21:00-23:00
  Hajnówka , Tamary Sołoniewicz 4
  GPS 52°44'47"N 23°34'43"E

  Zapraszamy 16 sierpnia 2019 o 21:00 – 22:30, Hajnowski Dom Kultury

  „Samba” to pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze – bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym – okazują się być najważniejsze.

  Dwa lata temu „Nietykalni” przyciągnęli do kin na całym świecie rekordową publiczność – w samej Polsce 770 tys. widzów – stając się największym francuskim przebojem filmowym wszech czasów.
  Wiele swojego uroku zawdzięczali oni charyzmie występującego w głównej roli Omara Sy. Teraz aktor ponownie połączył siły z twórcami „Nietykalnych” w ich nowym, długo oczekiwanym filmie „Samba”. Tym razem Omarowi Sy partneruje Charlotte Gainsbourg, w zupełnie innej roli niż te, w których dała się poznać, współpracując z Larsem von Trierem. Samba (Sy) i Alice (Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…
  Reżyseria: Olivier Nakache i Eric Toledano; scenariusz: Olivier Nakache, Eric Toledano, Delphine Coulin, Muriel Coulin;
  montaż: Dorian Rigal-Ansous, zdjęcia: Stéphane Fontaine