• Koncert zespołu 5/6

  sobota, 15 lutego 2020, 18:00-20:00
  Hajnówka , Tamary Sołoniewicz 4
  GPS 52°44'47"N 23°34'43"E

  Termin: 15.02.2020 r. godz. 18:00
  Miejsce: Hajnowski Dom Kultury
  Wstęp: wolny

  Zespół 5/6 (pięć szóstych) to grupa wokalistów z różnych zakątków Polski ściśle związana ze sceną Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Wykorzystując technikę śpiewu a’capella wykonują utwory z takich gatunków muzycznych jak pop, jazz, funk. Powstały miks brzmieniowy jest konsekwencją połączenia sześciu różnych charakterów oraz stylistyk muzycznych w jakich obracają się na co dzień.

              W skład zespołu wchodzą osoby, które na co dzień razem studiują – Justyna Czarnota, Małgorzata Oleszczuk, Renata Tuszyńska, Irena Zapolska, Paweł Orłowski i Wiktor Gabor. Dodatkowo zespołowi towarzyszy sekcja instrumentalna w składzie: Ariel Suchowiecki – instrumenty klawiszowe, Szymon Zalewski – bas/kontrabas, Jakub Grzywacz – perkusja.

              Zespół ma za sobą wiele koncertów, w szczególności na Pomorzu. Swój debiutancki koncert zagrali w Oliwskim Ratuszu Kultury. Występowali na VII Edycji Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych, X Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach, w Jazz Club Akwarium w Warszawie, w Dworze Artusa w Toruniu, Centrum św. Jana w Gdańsku, na scenie Teatru Leśnego w Gdańsku oraz prowadzili Koncert Finałowy na 14 Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym MUNDUS CANTAT w Sopocie. W 2018 roku prowadzili cykliczne wokalne jam session w Tymczasem Cafe Bar w Gdańsku, co było pierwszym takim wydarzeniem w Trójmieście. W audycji „Good Morning Gdańsk” Radia Gdańsk można usłyszeć nagrane przez nich jingle na potrzebę w.w. audycji.

  Do ich najważniejszych osiągnięć należą:

  •  1 miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym „Canco Mediterrania” 2018 w Barcelonie/Lloret de Mar
  •  1 miejsce na VII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Per Musicam Ad Astra” 2019 w Toruniu
  •  Nagroda specjalna Radia Gdańsk S.A. w Konkursie o Gran Prix Ladies’ Jazz Festival 2019 w Gdyni
  •  Grand Prix na V Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere” 2019 w Gdańsku