• BARWY KRAJOBRAZU - fotografia przyrodnicza Katarzyny Gubrynowicz - nowa wystawa czasowa w Muzeum BPN

  piątek, 17 lipca 2020, 09:00 - środa, 30 września 2020, 16:00
  Park Pałacowy
  Białowieża , Park Pałacowy 11
  GPS 52°42'12"N 23°50'48"E

   

  Od piątku, 17 lipca 2020 r. w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży można obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Barwy krajobrazu"

  O wystawie:
  Wystawa składa się z 46 fotografii prezentujących piękno krajobrazu polskich gór (Bieszczady, Tatry, Pieniny, Beskid Żywiecki, Karkonosze), krajobrazów leśnych nizinnych Parków Narodowych (Kampinoski PN, Wigierski PN, Białowieski PN, Ojcowski PN) oraz krajobrazy Islandii. Wystawa ma ogromny walor edukacyjny, bowiem każde zdjęcie zostało opatrzone autorskim komentarzem, który składa się z dwóch aspektów: kontekstu przyrodniczego oraz fotograficznego. 

  O Autorce:
  Autorką zdjęć jest Katarzyna Gubrynowicz - fotograf przyrody, artysta grafik po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. W latach 2013-2016 - prezes stowarzyszenia, w 2019 - inicjatorka utworzenia Podlaskiego Okręgu ZPFP. Autorka nagradzanych pokazów multimedialnych, diaporam oraz wielu interesujących prelekcji o fotografii przyrody czy wyjątkowo cennych przyrodniczo miejscach w Polsce i w Europie.

  Więcej informacji na stronie Autorki: https://gubrynowicz.pl/

  Autorka o sobie:
  Fascynacja pięknem oraz radość z przebywania w świecie przyrody wypędziła mnie z miasta w poszukiwaniu ciekawych kadrów, motywów, światła. Wynikiem tych poszukiwań są przede wszystkim liczne zdjęcia. (..) Fotografia przyrody, jeśli nie jest pasją - umiera. To coś więcej niż praca, czy hobby... to po prostu sposób na życie. Przyroda uczy pokory. Bywa, że z wyprawy wracam tylko z kilkoma ujęciami lub pustą kartą. Bywa, że poszukuję jakiegoś widoku, czy gatunku przez parę sezonów. Tym większa jednak radość, kiedy to, o czym tak marzyłam i na co tyle czekałam, w końcu uda się uwiecznić. Bywa też, że to, co dane jest mi przeżyć, przerasta moje wszelkie marzenia. Przyroda jest nieprzewidywalna i to jest wspaniałe.

  Z powodu pandemii nie jest organizowany wernisaż wystawy, natomiast już dzisiaj zapraszamy Państwa na finisaż połączony z prelekcją Katarzyny Gubrynowicz pt. „Aparat w lesie. Sukcesy i porażki puszczańskiej fotografii" na sali konferencyjnej BPN w drugiej połowie września 2020. Dokładną datę podamy wkrótce. 

  Wystawę można oglądać codziennie, do końca września 2020 r. w dniach i godzinach otwarcia Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN.