• Rezerwat Pokazowy Żubrów

  Białowieża , Droga Narewkowska
  GPS 52°42'14"N 23°48'04"E
  Obiekt położony jest przy drodze wojewódzkiej 698 Hajnówka – Białowieża, ok. 3 km przed Białowieżą. W warunkach zbliżonych do naturalnych, prezentowane są wszystkie gatunki ssaków kopytnych żyjących w Puszczy Białowieskiej oraz duże drapieżniki. Kto przemierzając szlaki Puszczy Białowieskiej nie miał szczęścia, by zobaczyć żubra, może go zobaczyć właśnie tutaj. Prezentowana jest w nim grupa żubrów, złożona z dorosłego samca, kilku żubrzyc oraz ich potomstwa. W zagrodach żyją również łosie, jelenie, sarny i dziki. Atrakcję stanowi także możliwość zobaczenia wilków i rysia. W Rezerwacie prezentowana jest także grupa koników typu tarpana, złożona z ogiera, kilku klaczy i młodych. Eksponowane są tu także żubronie – krzyżówki (hybrydy) żubra z bydłem domowym oraz żbik. 

  Rezerwat Pokazowy Żubrów:

  W sezonie turystycznym: od 16 kwietnia do 15 października:
  czynny od poniedziałku do niedzieli
  w godzinach 9.00–17.00

  poza sezonem turystycznym: od 16 października do 15 kwietnia:
  wtorek - niedziela w godz. 8:00-16:00

  Rezerwat Pokazowy Żubrów jest nieczynny 1 listopada.

  Serdecznie zapraszamy!

  Ceny biletów:
  Normalny - 10 zł
  Ulgowy - 5 zł
  Opłata za wjazd rowerem - 5 zł
   
  Grupy zorganizowane, chcące wynająć przewodnika na zwiedzanie Rezerwatu powinny zgłosić rezerwację w biurze przewodnickim. Lista biur znajduje się tutaj.
   
  Planując zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów w okresie jesienno-zimowym prosimy uwzględnić godziny zachodu słońca w danym dniu.