• Aplikacje

  Rozległe tereny parku można zwiedzać z aplikacją mobilną, która jest doskonałym przewodnikiem dla osób udających się w te okolice.

  Atrakcje i możliwości zwiedzania Białowieskiego Parku Narodowego zostały przedstawione w aplikacji w sposób przejrzysty i wygodny dla użytkownika. Zleźć tu można na przykład obszerną bazę obiektów, w tym także najciekawsze miejsca z gminy Białowieża, Narewka czy Hajnówka. Na mapie zlokalizowane zostały także obiekty ciekawe pod względem przyrodniczym, wieże widokowe i miejsca na ognisko, wypożyczalnie, parkingi itp. Miejsca posiadają zdjęcia, opisy i dane teleadresowe, a dzięki podanym współrzędnym GPS z łatwością można odczytać ich położenie. Aplikacja może także wyznaczyć trasę dojazdu do kilku najważniejszych obiektów, np. do Rezerwatu Pokazowego czy do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego.

  Atrakcją są także propozycje tras wycieczkowych, m.in. „Tropem Żubra” lub „Wilczy Szlak”, które wytyczone zostały po najbardziej urokliwych zakątkach parku. Ciekawym sposobem zwiedzania są także questy, czyli wierszowane zagadki, które prowadzą turystę po kolejnych ciekawych punktach na mapie. Z questami można na przykład wyruszyć śladem dawnego osadnictwa lub odwiedzić mieszkańców Parku Pałacowego.

  Zwiedzanie parku ułatwia także planer, umożliwiający zapisanie miejsca, trasy lub wydarzenia, do którego można łatwo i szybko w każdej chwili wrócić.

  Z mieszkańcami Białowieskiego Parku Narodowego można też zapoznać się dzięki atlasowi zwierząt, który prezentuje zdjęcia i opisy popularnych gatunków żyjących na tych terenach. Jeśli podczas wędrówki uda nam się spotkać jakieś zwierzę możemy się tym faktem podzielić ze znajomymi, dzięki szybkiemu udostępnieniu informacji.

  Aplikacja do prawidłowego działania nie wymaga połączenia z Internetem, wszystkie dane można zaimportować wcześniej, aby już z gotowym przewodnikiem wyruszyć do parku. Mobilny przewodnik przygotowany został w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.  Aplikacja do pobrania ze sklepów: