• Questy

    QUESTING - WYPRAWY ODKRYWCÓW W BIAŁOWIESKIM PARKU NARODOWYM

    Puszczy Białowieskiej nie trzeba specjalnie polecać. To ostatni pierwotny las w Europie i ostoja żyjących na wolności żubrów. To wartości przyrodnicze, które rokrocznie przyciągają rzesze turystów. To w końcu także miejsce z bogatą historią. W XIX wieku upodobali je sobie rosyjscy carowie. W Białowieży powstała wspaniała rezydencja myśliwska. Pałacu carskiego już nie ma, ale zachowało się wiele zabudowań administracyjnych sprzed ponad stu lat. 

    Aplikacja proponuje trzy tematyczne gry questowe, które pozwolą w nietypowy i atrakcyjny sposób zwiedzić fragmenty Białowieskiego Parku Narodowego. Po zainstalowaniu darmowego oprogramowania użytkownik wybiera jeden z questów i wyrusza w teren. Komunikaty tekstowe kierują go do kolejnych miejsc, gdzie czekają zagadki. Rozwiązania kolejnych zadań pozwalają przemieścić się do następnego obiektu. Ciekawe teksty, wciągające zagadki i koncentrowanie uwagi użytkownika na najciekawszych detalach sprawiają, że questy są doskonałą propozycją na nietuzinkowe poznanie puszczy.

    „Carska Białowieża” poprowadzi użytkownika przez miejsca związane z rosyjskimi carami, którzy w XIX wieku przyjeżdżali tu na polowania. Drugi quest historyczny - „Śladami dawnego osadnictwa w Puszczy Białowieskiej” to opowieść o miejscu, które od wieków pełniło funkcję gospodarczą i było zamieszkałe przez osadników, w tym także tych z Niemiec. Dziś po tych dawnych mieszkańcach pozostał tylko cmentarz ewangelicki, ukryty w lesie. „Mieszkańcy Parku Pałacowego” to propozycja dla młodszych odkrywców przyrody. Kogo można spotkać podczas spaceru? Jakie zwierzę usłyszeć? Gdzie należy się uważnie rozejrzeć? Radość z samodzielnego odkrywania życia mieszkańców Parku Pałacowego gwarantowana!